TRYB JASNY/CIEMNY

Co zobaczyć w Mińsku? Bibliotekę Narodową! ♥

Będąc w Mińsku, często zastanawiałam się, czy faktycznie jestem na Białorusi, a nie przypadkiem w jednej ze stolic Unii Europejskiej. Dotychczas miałam całkiem odmienne wyobrażenie tego kraju, więc nie raz i nie dwa, zaskoczył mnie bardzo, ale to bardzo pozytywnie! Jako mol książkowy, kilka zachwytów kieruję ku architekturze Biblioteki Narodowej w Mińsku - zasłużenie zwanej białoruskim diamentem!
Biblioteka Narodowa w Mińsku


Obiekt znajduje się tuż przy stacji metra Uschod - pierwsze spojrzenie i przed siebie!

Co zobaczyć w MińskuPrzed wejściem wita nas Franciszek Skaryna, prekursor piśmiennictwa białoruskiego.

Co zobaczyć w Mińsku

Co zobaczyć w Mińsku


Niewiele potrzeba do szczęścia, a szczególnie jeśli obracamy się w temacie książek! 

Co zobaczyć w Mińsku

Co zobaczyć w Mińsku


Co prawda na wejście do środka było już za późno, ale za to nic nie stanęło na przeszkodzie, aby wejść na dach i taras widokowy
Co zobaczyć w Mińsku

Za 3,5 rubla jedziemy windą i lądujemy na wysokości, skąd roztacza się widok na całe miasto. Nie uświadczymy tu wielkich wieżowców, za to po raz kolejny ład i porządek! Do tego przepiękne fontanny i zachód słońca
Co zobaczyć w Mińsku


Co zobaczyć w Mińsku

Co zobaczyć w Mińsku

Co zobaczyć w MińskuObok biblioteki znajduje się m.in. park, rzeka, wiec już sobie wyobrażam, jak wspaniale musi być tam piknikować przy książce, ach! Po zmroku bryła biblioteki staje się jeszcze bardziej magiczna, bo świeci kolorowymi światłami, niekiedy tworząc imponujące kompozycje! 
Coś pięknego! Jeśli zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Mińsku - Biblioteka Narodowa obowiązkowo musi znaleźć się na Waszej liście!

Co zobaczyć w Mińsku


Komentarze

Polecane posty

Copyright © Czokomorena