TRYB JASNY/CIEMNY

Lot balonem - co warto wiedzieć?

Jestem pewna, że lot balonem widnieje na wielu listach najskrytszych marzeń. Na mojej liście zajmował wyjątkowo wysokie miejsce i chyba nie ma się czemu dziwić. Możliwość oderwania się od ziemi oraz poczucie wolności i niezależności jest dla mnie na wagę złota. A że świat lubi ludzi, którzy lubią świat, to moje marzenie udało się zrealizować jeszcze szybciej niż myślałam! 

Lot balonem

Jak wygląda lot balonem?

Balonowe doświadczenie rozpoczęło się od widoku napełnianego balonu. Przez myśl przeszło mi, że teraz jest ten moment, w którym powinnam zacząć się bać, ale w sumie nie było czego... Nie mam lęku wysokości i uwielbiam latać, więc zdominowała mnie ciekawość i ekscytacja, że robię coś całkiem nowego! Największą zagwozdką był dla mnie sposób wsiadania i wysiadania z balonu, bo w mojej wyobraźni jawiło się to jako dość skomplikowane przedsięwzięcie :) 
Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem
Jak było?! Wspaniale! Zdecydowanie powietrze to mój żywioł, a uczucie beztroskiego wznoszenia się w górę jest nie do zastąpienia... Im wyżej, tym piękniej i bardziej niesamowicie. Świat widziany z góry jest nie do opisania, wystarczy spojrzeć! Całkiem przypadkiem trafiliśmy na kwitnące pola rzepaku, które dodały Lubelszczyźnie jeszcze więcej uroku. Lot trwał około godzinę, raz wznosiliśmy się wysoko w górę, raz opadaliśmy bardzo nisko, ale wszystko było kontrolowane.
Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem

A powyżej rozwiązanie zagadki, jak wsiąść do balonu - ta dziurka okazuje się bardzo pomocna :)

Czy lot balonem jest bezpieczny?

Dreszczyk emocji oczywiście jest, bo balon leci zależnie od wiatru i nie da się dokładnie przewidzieć, gdzie wyląduje. Mogłoby się wydawać, że wokół jest pełno miejsc do lądowania, tymczasem nie można ot tak wylądować sobie na czyimś polu. Pierwszy lot balonem w Polsce odbył się 10 maja 1789 z ogrodu Vauxhall (dzisiejszy Foksal) w Warszawie i trwał aż 45 minut. Zatem minęło wiele lat, aby zdobyć doświadczenie i sprawić, że loty są bardzo bezpieczne.

Lot balonem

Lot balonem - kiedy, gdzie i za ile? 

Ceny wahają się od wybranej opcji, których jest całkiem sporo. Za lot dla jednej osoby zapłacicie ponad 500 zł, za to lot balonem dla dwojga na wyłączność to koszt ok. 2 600 zł. Warto zarezerwować sobie właśnie taką opcję, bo wtedy balon jest tylko dla Was :) . 

Do wyboru jest kilkadziesiąt lokalizacji w całej Polsce. Jeśli szukacie lotu balonem w okolicach Warszawy, to polecam wybrać się nieco dalej i zajrzeć na Lubelszczyznę, a dokładnie do Nałęczowa. Nasz lot realizowała ekipa Hardworkers Team i bardzo polecam ich organizację i zaangażowanie, natomiast voucher być realizowany ze strony Prezent Marzeń.

Lot balonem - w co się ubrać?

Przede wszystkim wygodnie, na górze jest nieco chłodniej, ale mi jako naczelnemu zmarźluchowi wystarczyła bluza i lekka kurtka. Do tego wygodne buty i to naprawdę wygodne.

Lot balonem

Lot balonem - pamiątki

Chciałoby się zostać w balonie jak najdłużej, ale skoro już trzeba wysiadać, to na osłodę są chociaż pamiątki. Butelka szampana za odwagę i dyplom dla Baloniary :)

Lot balonem

Loty balonem to atrakcja popularna na całym świecie, szczególnie w Kapadocji w Turcji, gdzie wznoszący się ku górze balon jest niemal symbolem regionu Zobaczcie moją relację z podróży do Kapadocji.

Lot balonem Kapadocja

Komentarze

  1. Piękne widoki! Przyznam, że mimo lekkiego strachu mam ochotę sobie polatać balonem i czym się jeszcze da :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja chciałam lecieć w Turcji, ale była to bardzo droga impreza.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Czokomorena