TRYB JASNY/CIEMNY

Igrzyska Europejskie w Mińsku - jak było?

Organizacja II Igrzysk Europejskich w Mińsku, była jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na podróż do stolicy Białorusi właśnie teraz! Co prawda Igrzyska jeszcze trwają, ale dla nas sportowa przygoda już się zakończyła :)
Lesik Mińsk

Mińsk Dynamo Stadion


Mińsk podczas Igrzysk
Byłam pod wrażeniem wzorowej organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. Mnóstwo punktów informacyjnych zlokalizowanych na całym mieście, pomocna obsługa. Mimo wcześniejszych obaw, ani przez chwilę nie czułam się w Mińsku nieswojo. Nie brakowało też odpowiednich zabezpieczeń, ani kontroli osobistych, ale dzięki temu byłam o wiele spokojniejsza. Nawet mimo wzmożonego napływu turystów, miasto było świetnie przygotowane i nie było widać żadnych niedociągnięć. 


Przed Dinamo Stadium - to jeden z najpiękniejszych stadionów, jakie widziałam! Zgrabnie połączyli klasykę z nowoczesnością i moim zdaniem wyszło idealnie. To tutaj odbyła się cała ceremonia rozpoczęcia igrzysk. 

Dinamo Stadion w Mińsku

Dinamo Stadium w Mińsku Wejście od drugiej strony też robi wrażenie! 
Dinamo Stadium Mińsk
Mińsk bez wizy
Bo przy okazji Igrzysk, to właśnie bilet na Igrzyska zastępował wizę! :) Cudowne udogodnienie, dzięki któremu odeszło sporo formalności i można było w pełni skupić się na poznawaniu Białorusi! 


Idziemy na Igrzyska!
Wszystko profesjonalnie przygotowane, Lis Lesik obecny w każdym ważnym punkcie.
 A my zmierzamy prosto na wybraną przez nas dyscyplinę, czyli...

S A M B O! To połączenie techniki judo z zapasami. Oglądało się bardzo przyjemnie i wciągnęłam się w ten spektakl bardzo szybko. Ciekawie było obserwować reprezentantów występujących w mojej wadze :) 

Wrażenia
Wyłącznie pozytywne! Dopisała zarówno publiczność, zawodnicy, jak i organizacja - wszystko na duży plus! Atmosfera na trybunach, jak i na całym terenie imprezy, była niesamowita i bardzo się cieszę, że trafiliśmy na Białoruś właśnie w czasie Igrzysk. Cały ten wyjazd był wspaniały i nigdy nie spodziewałabym się, że pobyt w tym kraju, tak pozytywnie mnie zaskoczy! :)


Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Czokomorena