TRYB JASNY/CIEMNY

Przestań się zamartwiać - poradnik, który musisz przeczytać w 2020 roku!


Mam nadzieje, że pozostajecie w dobrej kondycji psychicznej i nie dotknęły Was negatywne skutki izolacji społecznej. To nowa sytuacja i chociaż większość z nas zdążyła się już do tego przyzwyczaić, to jednak szukanie wsparcia z zewnątrz, nie jest niczym wstydliwym.

Jak poradzić sobie z nową sytuacją, dodać otuchy i odeprzeć negatywne myśli? Z pomocą przychodzi poradnik Joanny Godeckiej "Przestań się zamartwiać". Co prawda książkę przeczytałam jeszcze przed startem pandemii, ale w obecnej sytuacji pasuje jak ulał! Jeśli krążą nad Wami czarne myśli, które układają się w jeszcze czarniejsze scenariusze, to wpiszcie tę pozycję na pierwsze miejsce listy książek do przeczytania!

Przestań się zamartwiać, wydawnictwo Muza, 2020, 224 strony.
Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia
Poradniki Joanny Godeckiej zajmują szczególnie miejsce w mojej biblioteczce. Są dla mnie niezwykle wartościowe, z każdego wynoszę ważną lekcję, a rady bezpośrednio wcielam w życie. A do tego okładki! Mają wyjątkowe okładki, z pięknymi ilustracjami i to w moich ulubionych kolorach. Aż przyjemnie spojrzeć na malującą się powoli kolekcję pozytywnych barw na półce.
Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia


Co zyskasz dzięki lekturze?


  • Dowiesz się: czym jest lęk?

I jak to możliwe, że niewidoczny i pozornie mało znaczący może być bardzo szkodliwy w codziennym życiu. Dowiesz się również, jaka jest przyczyna Twojego stanu lękowego, którędy dotrzeć do jego źródła i czego unikać, aby zmienić wzorce w naszej głowie. 

  • Poznasz zależności między zamartwianiem się a posiadanym charakterem.

Nikt nie będzie przekonywał Cię do zmiany charakteru, ale do przyzwyczajeń, a i owszem!  Mamy tyle różnych cech charakteru, że niemożliwe byłoby zastosowanie do wszystkich tych samych zasad.

  • Zainspirujesz się do zmiany myślenia

Jeśli tylko zechcesz wcielić rady w życie, zbudujesz komfortową i bezstresową przyszłość opartą na poczuciu bezpieczeństwa, spokoju wewnętrznym i równowadze emocjonalnej. Lęk nie będzie miał do Ciebie dostępu.


  • Dowiesz się, czym są neurony lustrzane
I na pewno dopiero teraz zauważysz, jak działają w Twoim życiu codziennym.

 Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia


Książkę zamyka mój ulubiony rozdział:
Budowanie poczucia bezpieczeństwa w codziennym życiu, czyli tworzenie pozytywności. 

 Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia

Walczę o tę pozytywność każdego dnia. Otaczam się wszystkim, co powoduje uśmiech na twarzy i w sercu. I zgodnie z radą autorki, pamiętam o tym, aby wysyłać do samej siebie tylko pozytywne komunikaty!
Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia

Dla mnie te 8 rozdziałów to jak 8 wizyt u specjalisty, 8 wartościowych treści, które inspirują do zmian w myśleniu i działaniu.  Jeszcze jedno mogę Wam zagwarantować. Nie znajdziecie tu psychologicznych formułek pisanych specjalistycznym językiem, pozostawionych bez wyjaśnienia. Każdy termin poparty jest wytłumaczeniem i co najważniejsze przykładami z życia, naszego życia. Samodzielnie poradzicie sobie z lekiem i niepokojem.


Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia

Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia

Najlepszy poradnik na lęk i zmartwienia


Ta książka to prawdziwa perełką w mojej kolekcji. Czyta się ją szybko i przyjemnie, na każdej stronie dowiadując się czegoś nowego o sobie. Autorka nie tylko daję nam szansę na zmiany, ale wyciąga pomocną dłoń i wskazuje nam właściwy kierunek. Z niecierpliwością czekam na kolejne pozycje!
Najlepsze książki na izolacjęTo, w co głęboko wierzymy zawsze znajdzie odzwierciedlenie w naszej rzeczywistości

Komentarze

Polecane posty

Copyright © Czokomorena