TRYB JASNY/CIEMNY

Zamek Książ w Wałbrzychu - ZWIEDZAMY POLSKĘ

Wszystko wskazuje na to, że szykują się wakacje w Polsce... No i też fajnie! Już nie raz przekonałam się, że nasze krajowe atrakcje spokojnie dorównują, a może nawet przewyższają niektóre z tych zagranicznych. Jak się dobrze rozejrzeć po mapie, nagle okazuje się, że pomysłów na wyjazdy wcale nie zabraknie. Zatem gdzie warto pojechać w Polsce?

Ruszamy do Zamku Książ w Wałbrzychu! 

Jeśli dotychczas omijaliście województwo dolnośląskie w planowaniu podróży, to wstydźcie się razem ze mną! Po tym co zobaczyłam tutaj, wiem że obowiązkowo muszę lepiej je poznać. 
Magnes Wałbrzych Zamek Książ
Mam totalną słabość do zamków, pałaców i innych ponadprzeciętnych budowli, więc wyjazd do Wałbrzycha był dla mnie strzałem w dziesiątkę! Od czasu do czasu widywałam zamek w telewizji, ale na żywo prezentuje się jeszcze piękniej. Chyba najlepiej ze wszystkich, jakie widziałam. I teraz na dowód mojego uwielbienia, powinnam zasypać Was galerią "50 twarzy Zamku Książ", ale jednak ograniczę się do kilku ujęć :)


Nie mogło być lepiej! Pogoda dopisała, co w połączeniu z widokami sprawiło, że popadłam w totalny zachwyt. Z każdym krokiem było już tylko lepiej, szczególnie po tym jak zajrzałam do środka...

Wnętrza Zamku KsiążKto mieszka w Zamku Książ? Uwielbiam taki styl i sama mogłabym się tam przeprowadzić chociażby zaraz. Kiedyś był domem dla rodziny księżnej Daisy, która uważnie, ale z uśmiechem przypatrywała się nam z zamkowych malowideł. 

Jeśli macie więcej czasu możecie również zajrzeć do podziemi, podobno robią wrażenie!
Jeszcze jedno spojrzenie przez zamkowe okno i można ruszyć na spacer po ogrodach.


Ogród Zamku Książ


Zadbany i naprawdę zachwycający, jednak nie polecam zbytnio się rozmarzyć i zapomnieć o upływającym czasie, bo ochrona jest nieubłagalna i może się zdarzyć, że popędzi Was do wyjścia jeszcze przed zachodem słońca. A chciałoby się spacerować godzinami...

Nogi poniosły nas jeszcze dużo dalej, w okolicy również jest pięknie i zielono.


Przebywać w takim miejscu, to sama przyjemność! Kiedy znudzą się widoki (w co szczerze wątpię), albo zechcecie spocząć (to już bardziej :) zawsze możecie skorzystać z usług lokalnej kawiarni czy restauracji, których w pobliżu zdecydowanie nie brakuje!

 Szukacie pamiątki z wyjazdów? Proszę bardzo! Obowiązkowy element wycieczki i najlepsza pamiątka, która zawsze będzie w zasięgu Waszego wzroku. Bez magnesu nie wracam!

Palmiarnia 

W okolicach Wałbrzycha jest jeszcze jedno ciekawe miejsce, którego nie możecie pominąć: Palmiarnia. Najkorzystniej nabyć bilet łączony do Zamku i Palmiarni jednocześnie, ale nie polecam podróży na piechotę, bo to jednak długa i czasochłonna wyprawa. 

Jeśli szukacie noclegu w pobliżu Zamku Książ, to dobrym wyborem będzie Hotel przy Oślej Bramie. Zaraz obok zamku, w miłej dla oka scenerii, z przytulnym pokojem i restauracją.
W restauracji wypijecie pyszną lemoniadę i smażony ser, mniam!
Ostatnie spojrzenie na Zamek Książ i można wracać do domu! 

Komentarze

Prześlij komentarz

Polecane posty

Copyright © Czokomorena